OPTIMA RT S 4.2L Red Top 12V 50Ah

289050

Varenr: 289050
EL-nummer: 6210253

"The OPTIMA® is like no other battery found on the market today". Dette slagordet er benyttet siden tidlig på 90-tallet og gjelder like fullt den dag i dag. Optima batterier er et merkenavn med helt unike egenskaper, og innen områder som forsvar, industri, motorsport, landbruk og båter kan Optima doble levetiden og ytelsen i forhold til vanlige batterier.

Red Top er et startbatteri bygget for å gi høy effekt slik at startmotoren går raskt rundt selv i lave temperaturer.
Yellow Top er an kombinasjon av startbatteriet men er bygget også for å tåle mange opp og utladinger så her er det begge deler i samme kapsling.
Blue Top er beregnet for båtmarkedet og har derfor en ekstra tilkobling for utstyr som trekker lite strøm, men har ellers samme funksjon som Yellow Top. Kan også leveres i startversjon

Batteri

Batteripol
Blypol
CCA
815
Spenning (V)
12

Generelt

Lengde
254 mm
Bredde
175 mm
Høyde
200 mm
Vekt
17.6 kg

Alternativer